Początek wakacji to bardzo gorący okres dla wszystkich placówek biorących udział w dofinansowaniu Aktywna Tablica 2024. Kuratoria Oświaty właśnie opublikowały listy szkół, które zakwalifikowały się do programu! Zobacz, czy Twoja placówka otrzyma wsparcie i zaplanuj przyszłe zakupy, aby spełnić wymogi dofinansowania.
To już ostatni rok rządowego programu Aktywna Tablica, który pomógł wielu placówkom rozwinąć szkolną infrastrukturę oraz poprawić kompetencje uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Właśnie poznaliśmy listę szkół, które dzięki tegorocznemu dofinansowaniu będą mogły wyposażyć szkolne klasy w nowoczesne pomoce i technologie niezbędne do rozwoju kompetencji TIK.
Kliknij w poniższy przycisk, aby sprawdzić, czy Twoja placówka otrzymała dofinansowanie. Listy zakwalifikowanych placówek publikują kuratoria oświaty (w biuletynach informacji lub na stronach internetowych). Na liście zakwalifikowanych placówek znajduje się także informacja o kwocie, jaka zostanie przyznana danej szkole.
Moja szkoła została zakwalifikowana. Co dalej?
Gratulacje! Zgodnie z rozporządzeniem Aktywna Tablica środki finansowe zostaną przekazane do 31 sierpnia, a szkoły mają czas na ich rozdysponowanie do końca roku. W zależności od rodzaju placówki fundusze mogą zostać wydane na innego rodzaju pomoce dydaktyczne. Pamiętaj, że wszystkie zakupione pomoce muszą spełniać wymogi przedstawione w rozporządzeniu dofinansowania Aktywna Tablica 2024. Poniżej znajdziesz wykaz pomocy edukacyjnych i wspierających terapię spełniających wszystkie wytyczne tegorocznej edycji dofinansowania Aktywna Tablica.
Szkoły podstawowe
Idealną propozycją dla szkół podstawowych jest seria mTalent. To pomoce skierowane do dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, których z każdym rokiem jest w polskich szkołach coraz więcej. Atrakcyjne, interaktywne ćwiczenia z zakresu m.in. logopedii, nauki czytania i pisania, spektrum autyzmu, matematyki, percepcji słuchowej oraz wzrokowej uczynią placówkę bardziej dostępną dla wszystkich uczniów.
Szkoły ponadpodstawowe
W pracy ze starszym uczniem technologia może być kluczem do przyciągnięcia jego uwagi. W przypadku geografii, chemii, fizyki i biologii wybierz Wirtualne Laboratoria Przyrodnicze, które w atrakcyjny sposób pozwalają zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość za sprawą modeli 3D, filmów z doświadczeniami, animacji, map i interaktywnych ćwiczeń. Możesz także postawić na wirtualną rzeczywistość z okularami VR i serią edulabVR, gdzie nauka przedmiotów przyrodniczych wchodzi na zupełnie nowy poziom.
Jeśli Twoi uczniowie przejawiają zapał do programowania, to zakup learn:bit Arcade – hybrydowy kurs kodowania w języku Python. To rozwiązanie wykorzystuje mikrokontroler micro:bit, polską płytkę rozszerzającą i kurs online. Postaw na nauczanie w modelu STEAM!
Więcej informacji o programie Aktywna Tablica 2024 znajdziesz na www.aktywnatablica2.pl.