Światowy Dzień Słuchu

Czy wiecie, że 3 marca obchodzimy Światowy Dzień Słuchu? To święto zawdzięczamy Światowej Organizacji Zdrowia, która przez ustanowienie tego dnia chce podnieść w społeczeństwie świadomość tematu zapobiegania głuchocie i utracie słuchu na całym świecie.

Zmysł słuchu wykorzystujemy codziennie bardzo intensywnie, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. Słuch pomaga nam między innymi poznawać świat, komunikować się, odpoczywać czy unikać niebezpieczeństw. 

Wiemy jednak, że nie każdy z nas ma rozwinięty słuch w tym samym stopniu. Szacunkowo na poważny niedosłuch cierpi około 466 milionów ludzi na świecie. W Polsce już ponad 5 mln ludzi ma problemy ze słuchem i niestety coraz częściej do tej grupy dołączają osoby młode. Dlatego bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na ten problem, profilaktyka, badania jak i ćwiczenie słuchu już od najmłodszych lat.

Zachęcamy terapeutów i pedagogów do ćwiczenia percepcji słuchowej ze swoimi podopiecznymi podczas zajęć logopedycznych, rewalidacyjnych czy korekcyjno-kompensacyjnych. Jeśli jeszcze nie korzystaliście z programów mTalent, to koniecznie je przetestujcie. Specjalistyczne materiały mTalent zostały przygotowane z myślą o kształceniu słuchu i pomocy dzieciom z wadami i zaburzeniami słuchu. W programach poświęconych percepcji słuchowej znajdziecie różnorodne ćwiczenia interaktywne rozwijające funkcje słuchowe oraz karty pracy i materiały dodatkowe, które urozmaicą każde zajęcia i umożliwią dziecku pracę własną.

mTalent Percepcja słuchowa to program, który zawiera bogate zasoby ćwiczeń rozwijających funkcje słuchowe. Sprawdza się w pracy z dziećmi z niedosłuchem, obniżoną sprawnością lub niedokształceniem słuchu fonemowego, zaburzeniami centralnego przewodnictwa słuchowego, SLI, ORM, dziecięcą afazją receptywno-ekspresywną, oligofazją, dyslalią, trudnościami w nauce czytania i pisania.

mTalent Zaburzenia przetwarzania słuchowego to uzupełnienie pierwszej części programu mTalent Percepcja słuchowa, a także odrębny program służący do stymulacji wyższych funkcji słuchowych. Zestawy ćwiczeń w programie zostały zaprojektowane tak aby odzwierciedlały kryteria zawarte w definicji ośrodkowego zaburzenia przetwarzania słuchowego (CAPD) stworzonej przez Amerykańskie Towarzystwo Mowy i Słuchu (ASHA, 1996).

mTalent to jedna z najczęściej nagradzanych serii wspierających terapię. W tym roku uzyskała tytuł finalisty prestiżowego międzynarodowego konkursu Bett Awards 2021, a w 2020 roku otrzymała nagrodę główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku.

Korzystając z dofinansowania Aktywna Tablica, możesz wyposażyć swoją placówkę w programy mTalent i stworzyć kompleksowy gabinet, który zapewni Ci narzędzia do pracy z dziećmi z zaburzeniami słuchu jak i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Dowiedz się więcej o dofinansowaniu na: http://aktywnatablica2.pl/

Udostępnij post

Inne

artykuły

mTalent autyzm recenzja

„Wartościowe narzędzie edukacyjne, które skutecznie wspiera rozwój komunikacyjny dzieci” – recenzja mTalent Autyzm. Mowa w kontekście społecznym

2024-10-25

Interaktywne Plansze Przyrodnicze to najlepsze programy edukacyjne dla klas 4-8 [GESS Education Awards 2024]

2024-11-20

mTalent Opóźniony Rozwój Mowy – sprawdź wersję demo!

2024-09-18