„Każdy uczy nas inaczej” – edukacyjny podcast o kondycji psychicznej uczniów

Chcesz pomóc swoim podopiecznym, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Obejrzyj (lub wysłuchaj) trzy odcinki naszego podcastu „Każdy uczy nas inaczej”, w którym Iza Banaszczyk i Przemek Staroń dyskutują na temat kondycji psychicznej uczniów i uczennic w polskich szkołach i o tym, jak wesprzeć nauczycielki i nauczycieli, by ci mogli im skutecznie pomóc.

Podcast „Każdy uczy nas inaczej” to nasza nowa inicjatywa, w której postanowiliśmy oddać głos Wam – nauczycielom, terapeutom, psychologom – abyście mogli zadać pytania, które najbardziej nas nurtują w codziennej pracy. Do współpracy zaprosiliśmy wybitnych specjalistów, Izę Banaszczyk i Przemka Staronia, którzy podzielili się swoim doświadczeniem i wiedzą. 

Podcast możecie oglądać w serwisie YouTube lub słuchać na Spotify bądź Apple Podcasts.

📺 Wersja wideo: https://youtu.be/ady4dh1ZXRE

📻 Podcast: https://open.spotify.com/episode/0ZfbgYKLzoRZGdRcpzzNpU

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/ka%C5%BCdy-uczy-nas-inaczej/id1713345528

Odcinek 1: „Jak zacząć rozmowę, kiedy zupełnie nie wie się jak?” – poza odpowiedzią na tytułowe pytanie, Przemek i Iza sugerują w jaki sposób wspierać uczniów, którzy nie chcą współpracować i jak zorganizować wsparcie nie tylko dla uczniów, ale też dla nauczycieli.

Odcinek 2: „Jak zauważyć potrzebę, a następnie wspierać?” – w tym epizodzie nasi eksperci mówią jak rozpoznać wśród uczniów obniżoną kondycję psychiczną i jakimi metodami się kierować. Znajdziesz tutaj także wskazówki na temat wsparcia uczniów z depresją oraz rozwiązanie dylematu lojalności wobec dziecka czy wobec władz szkoły.

Odcinek 3: „Jak reagować, kiedy uczeń szuka u nas wsparcia?” – Twoi uczniowie nie identyfikują się ze swoją płcią, nie wiesz, jak wzmacniać ich poczucie własnej wartości? A może uczeń dzieli się z Tobą swoimi problemami lub myślami samobójczymi i nie wiesz jak na to zareagować? Wysłuchaj porad Izy i Przemka.

Szukając pomocy edukacyjnych, które mogą służyć uczniom podczas zajęć o charakterze terapeutycznym lub lekcji godziny wychowawczej, warto zwrócić uwagę na program Będzie Dobrze, którego współautorką jest Iza Banaszczyk. To zestaw interaktywnych i tradycyjnych materiałów dydaktycznych wspierający kształcenie kompetencji emocjonalno-społecznych oraz udzielanie pomocy psychologiczno-pedagogicznej. 

Udostępnij post

Inne

artykuły

Kryteria podziału rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2024

Jak wykorzystać dofinansowanie z rezerwy oświatowej na rok 2024 na wyposażenie szkolnych sal i pracowni?

2024-06-04

Propozycje interaktywnych zajęć na temat majowych świąt

2024-04-23
Kto ty jesteś? – Polak mały dofinansowanie dla przedszkoli

Kto ty jesteś? – Polak mały. 10 mln zł na zajęcia dodatkowe w przedszkolach!

2024-06-28