Bóbr to nie tylko jeden z najbardziej pasjonujących gryzoni występujących w Europie, ale też świetna okazja do rozwoju nauczycieli, szkół, a przede wszystkim uczniów oraz do zdobycia cennej wiedzy, doświadczeń i umiejętności. Mamy przyjemność zapewniać rozwiązanie technologiczne umożliwiające przeprowadzenie konkursu Bóbr już po raz piąty.
Konkurs Bóbr to polska edycja międzynarodowego konkursu, który każdego roku odbywa się dokładnie w tym samym czasie w prawie pięćdziesięciu krajach na całym świecie. Bóbr powstał na Litwie w 2004 roku, natomiast do Polski zawitał w 2006 roku i organizowany jest już po raz 14. Zadania konkursowe tworzone i wybierane są podczas zjazdów, w których udział biorą przedstawiciele wszystkich krajów biorących udział w konkursie.
W tym roku, w Polsce, konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Technologii i Przedsiębiorczości.
Patronat medialny nad konkursem sprawują teleTOON+, Miasto Dzieci oraz Akademia Informatyki.
Kto może wziąć udział w Bobrze?
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy dzieleni są na cztery grupy, z tego powodu treści oraz zadania dostosowane są do wieku oraz umiejętności uczestników. Uczestnicy podzieleni są na następujące grupy: Skrzat (I-III klasa), Benjamin (IV-VI klasa), Junior (VII-VIII) oraz Senior (szkoły ponadpodstawowe).
Przed rozpoczęciem zmagań każdy może spróbować swoich sił rozwiązując ogólnodostępne zadania z ubiegłorocznych edycji. Wystarczy zalogować się na platformie konkursowej dzwonek.pl i jednym kliknięciem dodać darmowe zestawy do swojego konta.
Udział w konkursie jest bezpłatny!
Jak wziąć udział w Bobrze?
Aby wziąć udział w Bobrze należy zgłosić i zarejestrować szkołę oraz zainteresowanych uczniów w systemie dzwonek.pl. Rejestracja odbywa się elektronicznie, pod adresem www.dzwonek.pl.
Rejestracja do Konkursu Bóbr trwa: od 7 października, godz. 7:00 do 12 listopada godz. 11:45.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, które wręczone zostaną na uroczystej gali stanowiącej zwieńczenie zmagań konkursowych (w ubiegłej edycji nagrody ufundowali m.in. Microsoft, Helion, PWN i Nettigo). Dodatkowo każdy z uczestników oraz nauczycieli prowadzących otrzyma dyplom poświadczający udział w konkursie lub zaangażowanie w jego organizację w szkole.
Więcej informacji o udziale w bezpłatnym konkursie Bóbr i rejestracji dostępne na stronie: www.bobr.edu.pl
Organizatorami Międzynarodowego Konkursu Informatycznego Bóbr są
Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego odpowiadający za warstwę merytoryczną konkursu oraz firma Learnetic z Gdańska dostarczająca platformę edukacyjną dzwonek.pl, na której odbywa się konkurs.