Z okazji nadchodzącego Europejskiego Dnia Logopedy, który obchodzimy już w tę sobotę, publikujemy bezpłatnie trzecią część LogoTestu, czyli narzędzia, które każdy terapeuta może wykorzystać w swojej pracy.
Trzecia część LogoTestu jest już dostępna i gotowa do prowadzenia logopedycznych badań przesiewowych. Tym razem bezpłatnie udostępniony został interaktywny kwestionariusz wspomagający ocenę słuchu fonemowego i pamięci słuchowej.
LogoTest 3 powstał na podstawie sugestii terapeutów uczestniczących w projekcie. Autorkami tej części są dr Kamila Talaśka i dr Maria Faściszewska. Co ważne z pomocy dostępnych na stronie LogoTest.pl można korzystać, prowadząc terapię zarówno stacjonarnie, jak i online!
W skład nowego kwestionariusza wchodzi:
- zestaw prób do oceny słuchu fonemowego (na dźwięczność, sposób artykulacji i miejsce artykulacji),
- zestaw sześciu prób wspomagających ocenę pamięci słuchowej.
Projekt LogoTest powstał w 2018 roku z inicjatywy trojga logopedów, którzy postanowili stworzyć pierwszy interaktywny przesiewowy kwestionariusz logopedyczny. Tym sposobem pojawiły się już cztery części LogoTestu (w tym AfaTest), z których korzystają terapeuci w całej Polsce.
Przypominamy, że na stronie LogoTestu w zakładce do pobrania znajdują się również dodatkowe materiały i karty pracy, które przydadzą się w codziennej pracy logopedy.
Jeśli chcesz korzystać z interaktywnych pomocy w placówce w której pracujesz, koniecznie sprawdź, czym jest dofinansowanie Aktywna Tablica! Szkoły mogą otrzymać aż do 35 000 zł dofinansowania na pomoce dydaktyczne lub narzędzia przeznaczone do terapii. Wejdź na http://aktywnatablica2.pl/ i zobacz, jak uzyskać dofinansowanie.